Vitajte na našej stránke

Jazykový certifikát

Naša škola je zameraná na výučbu cudzích jazykov. Od 1. ročníka majú žiaci povinný nemecký jazyk a od piateho ročníka anglický jazyk. Je v sieti národnostných škôl nemeckej menšiny, t.j. poskytuje vzdelanie nielen deťom občanov SR, ale aj deťom príslušníkov národnostnej menšiny.

Žiaci 9. ročníka majú možnosť získať Jazykový certifikát (úroveň B10) prostredníctvom  Goetheho Inštitútu v Bratislave.
Cieľovou skupinou sú vždy žiaci z tried s rozšíreným vyučovaním nemeckého jazyka v šiestich základných školách na Slovensku.
Dňa 26.3.20O7 sa konala písomná časť, 27.3. nasledovala ústna časť pod vedením dvoch nemeckých lektorov.
Certifikát získalo 13 žiakov.
Táto skúška (Kleines deutsches Sprachdiplom) je dobrovoľná a uznávaná na celom svete.

Aktualizácia 10.04.2007