Vitajte na našej stránke

www.infovek.sk

Projekt Infovek

Ako prvá škola v Kežmarku sme sa zapojili do projektu INFOVEK. V septembri 2001 škola prebrala nové počítacové zostavy a bola pripojená na internet. Pripojenie k internetu je realizované 128Kb pevnou ISDN linkou.

Z finančných prostriedkov získaných na projektoch sa počet počítačov rozšíril a dal aj do tried na 1. stupni.

V máji tohto roku bolo na našu školu dodaných šesť počítačov  od Slovenských Telekomunikácií.

Úspešne sme obstáli aj v žiadosti o školský Linuxový server od Infoveku, ten nám bude dodaný do
konca tohoto šk. roku (2004/2005).

Počítačová učebňa v prvom roku pôsobenia

IKT sa využíva vo vyučovacom procese na hodinách fyziky, prírodovedy, zemepisu, dejepisu, cudzích jazykov, technickej výchovy, výtvarnej výchovy a ďalších. V poobednajších hodinách sa vyučuje nepovinný predmet "Práca s počítacom", učitelia a žiaci využívajú IKT aj mimo vyučovania na prípravu na hodiny, vyhľadávanie informácií a na elektronickú poštu.
V učebni vykonávame aj školenia pre učiteľov. IKT sa ďalej využíva aj pri práci na rôznych projektoch. Záujem o prácu s IKT prejavilo už aj niekoľko rodičov (Internet, tlač dokumentov). Učebňa je intenzívne využívaná aj počas iných vyučovacích predmetov a počas dňa sa pri počítačoch vystrieda veľké množstvo žiakov. To kladie vysoké nároky aj na udržbu. Tú však zatiaľ zvládame bez problémov a veríme, že počítače si už na našej škole našli svoje pevné miesto.

Aktualizácia 10.05.2005
F.Horobová, webmaster